2016 Grunge Trendi

2016 Grunge Trendi
22 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.426 kez okundu.

Bu yıl podyumlarda tarzlar, kumaşlar, renkler kadar 2016 yılında geri dönen stil trendleri de modaya damgasını vuracak gibi görünmektedir.

2016 Grunge trendi punk, gotik, retro, 70’li yıllar, 50’li yılların birçok stili ve kıyafetleri bu yıl bayanlar tarafından ilgi görecektir. Modacıların 2016 yılına taşıdıkları grunge modası podyumlarda ve koleksiyonların tümünde yer almayı başardı. Bu tarza yabancı olmayan bayanlar şimdiden umursamaz, asi kıyafetlerin peşine düşme çabasına girerek mağazalarda arayışlara başladılar. Tasarımcılar bu tarzı pahalı giyimin umarsızca ve asice kullanılması olarak tanımlarken sizde görünümünüzde farklılık arıyorsanız bu tarzı yakından takip edebilirsiniz. 2016 Grunge modasında dikkatleri üzerine çeken maskülen ve feminen tarzların ağırlıkta kullanılması ve her kitleye hitap etmesiyle bu akım trend çıtasını yükseltmeyi hedefliyor.

Grunge tarzının renkleri arasında koyu renkler içinde siyah kullanılırken bu rengin dışında farklı renklerle hareketlendirilmeye çalışılan tarz koleksiyonlarda bazı parçalarda sarı veya mor gibi renkler kullanılarak daha canlı bir hava yaratılmaya çalışılmıştır. Grunge tarzı bu yıl sadece kıyafetlerle sınırlı kalmayarak tasarımcılar sayesinde aksesuarlarda, kemerlerde, çanta ve hatta eşarp gibi ince ayrıntılarla da sizlerin farlılaşmanızı sağlayacaktır.

Grunge tarzında bir diğer dikkat çeken detay ise çiçek gibi modern baskılarla çok karanlık olmayan bu akımın tasarımcılar sayesinde oldukça renklendirecek hatta parlatacaklar sunulmasıdır. Grunge modası 90′ların sert görünümünün aksine bu yıl daha yumuşak parçalarla daha kadınsı tarafı irdelenmiş olarak sizlerine beğenisine sunulacaktır.

Modacılar daha maskülen olan grunge trendine feminen bir görünüm kazandırarak o eski yıllarda açığa çıkan özensiz, hımbıl eşofman altı ve tişörtlü yılları geride bırakarak bu yıl yerini rahat, büyük boyutlu ama daha lüks içerikli kıyafetlere koleksiyonlarında yer vermişlerdir. Büyük beden tarzıyla 1990′ların grunge tarzı 1991 yılında popüler gençliğin alt kültürü olarak ortaya çıkacaktır. Tasarımcılarında büyük ilgisini çeken gruge trendi bir çok iddalı modelleriyle yeni sezonun gözdesi haline gelecek.

2016 Grunge Trendi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git