2016 Kış Aksesuarları Modası

2016 Kış Aksesuarları Modası
3 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.697 kez okundu.

Kışın en güzel zamanlarını yaşadığımız şu günlerde kadınlar da şıklıkta birbirleriyle yarışıyor. Doğanın bütün renklerini görmek mümkün iken en şık en stil örneklerini tamamlayan aksesuarları görmezden gelemezdim. Patlak kırmızılar, sakin haki, asil siyah ve zerafet dolu bej, bu kışın favori renkleri arasında vitrinleri süsleyecek. Her kombinin kilit noktası olan aksesuarlar, iyi seçildiği takdirde tam bir moda zerafeti ortaya çıkıyor.

2016 kışı çetin ve soğuk geçecek. Haliyle modacılar bu gerçeği gözardı etmeden tasarımlarına en sıcak, en şık aksesuarları da dahil ettiler. 2016 kış aksesuar modası için kalp sokakta atıyor. Modanın vitrinlerden taşıp sokaklarda nasıl şekil aldığını metro da otobüste kafelerde görmek mümkün. İşte karşınızda 2016 kış aksesuar modasına dair birkaç öneri.

İnci Aksesuarlar

İnci Aksesuarlar

 “Cesur, Feminen, Asil” Şapkalar!
Şapka dediysek öyle klasik babaanne şapkası değil. En bol kazaklarla en şık şallar ve en yırtık Jean’lerle kullanabileceğiniz şapkalardan bahsediyorum. Abartılı abiyeler, düz tek renk, taşlı, örgülü, tüylü yada deri; kafa yapınız saç ve ten renginizle orantılı tonda bir şapka ile hiç kuşkusuz 2016 kışının aksesuar modasına yön veren siz olacaksınız.

“Altın vuruş” Broş!
Moda stilistlerine göre 2016 yılı özellikle kış ayları dikkate alındığı zaman broş kullanımının yoğunlukta olduğu bir yıl olacak. Çok işlevli broşlarla saçınızı, ayakkabınızı, kemerinizi, çantanızı, şalınızı, berenizi, gömlek düğmelerinizi (daha nerelerde kullanacağınızı hayal gücünüze bırakıyorum) yılın moda parçası haline getirip, sosyal medya da en çok like alan fotoğraflar çekebilirsiniz.

2016 Broş Modelleri

2016 Broş Modelleri

“Dişi, Güçlü, Etnik” Zincir Kemer!
Büyük markaların 2016 kış aksesuarlarına bakınca hemen hemen her tasarımcının kreasyonuna bir veya iki çeşit zincir kemer aldığını görüyoruz. Bazılarımız için zincir kemerler yazdan kalma bir alışkanlık, bikininin üzerine ve bacağımıza yada derin sırt dekolteli elbiselerle kullandığımız zincirleri bu kış kalın kazaklar, triko elbiseler, kot etekler ve boyfriend Jeanlar ile görmek mümkün. İster altın yaldızlı ister gümüş iri halkalı olsun 2016 kişinin en tarz aksesuarı olmaya aday.

2016 Zincir Kemer Modelleri

2016 Zincir Kemer Modelleri

“Dikkat çekici” Kürk Yakalık!
Kürk yaka trençkotlar, kabanlar, parkalar, yelekler hatta sadece kürk yakalıklar, 2016 kışının favori renkleri olan gri, bordo ve haki ile buluşunca ortaya dikkatleri üzerine çeken bir moda alternatifi çıkmıyor değil. Kürklerin orijinal olmaması gerektiği uyarısını yaptıktan sonra gönül rahatlığı ile 2016 kişinin en stil parçalarından birisinin de kürk yakalar olduğunu önerebilirim.

2016 Kürk Yakalık Modelleri

2016 Kürk Yakalık Modelleri

“Şıkır Şıkır” Püskül!
Etekte, çantada, ayakkabılarda, ceketlerde, kazak uçlarında derken yüzüklere, kolyelere, küpelere kadar kullanılan püsküller 2016 kışının en haraketli parçaları olacak. Saç renginizle uygun tonda bir küpe veya balıkçı yaka gömleğinizle taktığınız püskül kolye ile ne kadar şık olabilirsiniz tahmin bile edemiyorum.

“Saçına Tak-Takıştır” Saç Kolyeleri-Küpeleri!
2016 kışında gerek saç renkleri gerekse saç modelleri oldukça sade görünüyor. Bu sadeliği saç tokaları, kolyeleri, bantlar, çiçekler, püsküller, saç küpeleri ile hareketlendirmek mümkün. 2016 kışının belki de en hareketli parçaları saçlarımız olacak. İrice ördüğünüz saçlarınızın arasına dizdiğiniz küpeler veya düz saçlarınıza taktığınız kolye ile istisnasız tüm gözler üzerinizde olacak.

2016 Saç Kolyesi Modelleri

2016 Saç Kolyesi Modelleri

“Sıcak, Gösterişli, Asil” Boyunluklar!
Hem erkekler de hem kadınlar da en sıcak en asil parçaların başında boyunluklar geliyor. Soğuktan korumak adına ortaya çıkmış harika bir parça. Kalın ilmek örgülerle örülmüş, rengarenk ipli, yumuşacık bir boyunluğa kim hayır der ki? 2016 kışında hem erkekler de hem kadınlarda sıklıkla göreceğimiz kesin. Siz şimdiden en sevdiğiniz kabanınıza uygun bir boyunluk edinin bence.

2016 Boyunluk Modelleri

2016 Boyunluk Modelleri

“Deri Kollar” Uzun Eldivenler
2016 kışında neredeyse kollar görünmeyecek, dirseğe kadar hatta dirsekten bile yukarıya çıkan eldivenleri görünce şaşırmasanız iyi olur. 2016 ya en hızlı giriş yapan parçalar uzun eldivenler oldu. Deri, süet yada jarse kumaştan yapılmış eldivenler oldukça şık ve dikkat çekici olacağı kesin.

2016 Uzun Eldiven Modelleri

2016 Uzun Eldiven Modelleri

“Maskülen” Slim kravat/Şal
2016 kışında da yazında iş dünyasında kadınların vazgeçilmezi olacak yegane parça slim kravatlar. Slim kravatları feminenleştirip şal formunda görmek de mümkün elbette. İster boyfriend jeanle ister kalem etekle 2016 kışının aksesuar modası plazalarda slim kravatlarla kendini gösterecek .

BONUS: Modası geçmeyen aksesuar “Tebessüm”
Kürk yakalar, püsküller, saç bantları, deri eldivenler, şapkalar ve daha birçoğu 2016 kışında göreceğimiz aksesuarlar arasında. Bunca moda önerinin yanında özgünlüğü ve samimiyeti yakalamak adına yapacağınız şey çok basit aslında yüzünüzde kocaman bir tebessüm eklemek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git