2017 Kış Şal Modelleri

2017 Kış Şal Modelleri
5 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.657 kez okundu.

2017 Kışlık şal modelleri ; Kış geldi, kışlıklar yerlerinde çıktı. Kadınların kış aylarında omuzlarını, bacaklarını sıcak tutmak için en sık kullandıkları kışlık ise şaldır. Öyle ki her yıl farklı yeni odası, çeşidi ile yıldan yıla modası dahi takip edilmektedir. Kimi şallar el ile örülürken kimileri kumaştan yapım olmakla birlikte birçok modeli ve çeşidi vardır. Peki kışlık şal modelleri nasıldır? Model olarak bir çok farklı çeşidi olsa da yapım aşamasında iki ana başlığa ayrılır şallar. Bunlar örgü şallar ve kumaş şallardır.

Örgü Şallar

Genelde el örgüsüne eli yatkın ve buna vakit ayırmayı seven kadınlar kendi şallarını kendileri örerler. Hatta bu alanda yeteneği olan kadınlar kendilerine örmekle kalmaz zamanları varsa sevdiklerine yapar, fazlasını yapar para bile kazanırlar. Kışlık şal modelleri içerisinde örgü şallar tığ ile veya şiş ile yapılabilirler. Yapım tarzına ve ilmeğine göre de çeşitli model isimleri alırlar. File örgü şal modeli, firkete örgü şal modeli, baklava desenli ya da kolay örümcek şal örgüsü gibi birçok örnekten bakarak yapmanız mümkündür. Bu tarz örgü şal modellerinin örneklerine artık teknoloji ile de ulaşmanız oldukça kolaydır. Genel olarak üçgen şeklinde omuz için örülen şalların yanında bacak için yapılan dikdörtgen ve düz şallar da vardır.

Kumaş Şallar

Kumaş şallar daha çok fabrikasyon ürünler olup çeşitli markaların üretimi altında piyasaya çıkarlar. Kışlık şal modelleri olarak kumaş şallar genelde kolay bulabileceğiniz ürünlerdir. Kumaş çeşidi olarak ipek ya da pamuklu kumaştan yapılabilirler. Daha çok ilkbahar ve sonbahar aylarının da serinliklerinde kullanabilecek ürünlerdir. Çünkü örgü şallar genelde kalın ve yün olduğu için daha hafif havalarda fazla sıcak tutacaktır. Ayrıca yalnızca kış aylarında ve soğuk havalarda dışarıda giymek için değil özel günlerinizde kıyafetlerinizin üzerine de kullanabileceğiniz şık şal modelleri de mevcuttur. Abiye kıyafetlerle kullanılan simli, süslü, klasik model şallar da şıklığınızı tamamlayacak ürünlerdir. Zaman zaman kumaş şal modelleri tesettürlü kadınlar tarafından eşarp olarak da kullanılabilmekte ve oldukça da şık durmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git