Akneli Ciltler, Çok Daha Geç Yaşlanıyor

Akneli Ciltler, Çok Daha Geç Yaşlanıyor
9 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.192 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde akneli ciltler ile alakalı olarak yapılan bir bilimsel araştırma sonucunda açıklanan veriler, cilt bakımı dünyasında gerçek anlamda sansasyon etkisi yaratacak gibi görünüyor. Değerli hanımlar, cildinizin daha genç kalması için AKNELERDEN KURTULMAYI DENEMEYİN. Çünkü bu araştırma sonucu sektörü ikiye bölecek gibi de görünüyor diyebiliriz.

İngiltere’de konusunda uzman bir doktor ekibin yaptığı CİLDİN GENÇ KALMASINA YÖNELİK ARAŞTIRMALAR sonucunda gerçek anlamda etkileyici bulguların ortaya çıktığı ortaya çıktı. Bu araştırma sonucunda ki verilere göre akneli ciltlerin, kusursuz hale gelmiş ciltlere nazaran çok daha uzun bir süre kendisini genç bıraktığı durumu ortaya çıktı. Dolayısı ile artık akneli ciltler dostumuz olacak.

King’s College Londra Bu Araştırması ile Geleceğe Yön Verecek

Okul bünyesinde yapılan uzun araştırmalar sonucunda merak uyandıran sonuçların ortaya çıkması son derece normal aslında. Akne eğilimli ciltlerden alınmış olan beyaz kan hücrelerinin içeriğinde kromozomların zaman içerisinde bozulma eğilimini engelleyen bir madde olan TELOMER içerdiği açıklandı. Bu madde, kromozom sisteminin çok daha uzun süre kendisini korumasını sağlıyor.

Dolayısı ile akne içeren ciltlerde TELOMER olduğu ve kusursuz ciltlere nazaran çok daha uzun süre genç kalabildiği bilimsel olarak kanıtlandı. Araştırmaya tamı tamına 1205 ikiz bayan katıldı ve bu katılımın çeyreğinde akne eğilimli bir cilt yapısı olduğu görüldü. Araştırmaların sonucu ise bildiğimiz klişeleri tamamen değiştirdi.

Dermatologlar, bu konu ile alakalı olarak daha şimdiden ikiye bölündüler ancak ortada bir bilimsel gerçek olduğu da yatsınamaz. Yakın bir zaman içerisinde neler olacağını ve gelecek açıklamaları bekleyerek göreceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git