Bel Soğukluğu (Gonore) Belirtileri ve Tedavisi

Bel Soğukluğu (Gonore) Belirtileri ve Tedavisi
3 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.065 kez okundu.

Bel Soğukluğu (Gonore) Nedir?

Bel Soğukluğu (Gonore), genellikle cinsel ilişki sonrasında bulaşan ve zaman içerisinde çeşitli belirtiler ile kendisini gösteren enfeksiyon türlerinden birisidir. Erkek ve kadınlarda igörülebilen bu rahatsızlık farklı şekillerde kendisini gösterir. Erkeklerde idrar yolları enfeksiyonu olarak ortaya çıkar. Kadınlarda ise idrar yolunda, rahim kısmında veya her ikisininde bir anda enfeksiyon kapmasına neden olabilmektedir. Bel soğukluğu, çoğu zaman anüs ve boğaz enfeksiyonları şeklinde de kendisini gösterebilen hastalıklardan birisidir.

Cinsel ilişki sonrasında düzgün bir şekilde temizlenmemesi nedeni ile ortaya çıkan rahatsızlıklardan birisidir. Genel olarak cinsel bölgede iltihaplanma durumu ile karşımıza çıkar. Bu nedenle birleşme sonrası temizlik son derece önemsenir.

Bel Soğukluğu (Gonore) Belirtileri Nelerdir?

Birçok farklı nedene bağlı olarak karşımıza çıkabilen bu rahatsızlık, özellikle cinsel bölgede çeşitli sıkıntıların ortaya çıkması ile kendisini gösterir. Uzmanların açıklamalarına göre bazı belirtiler şu şekilde;

  1. Cinsel bölgeden istemsizce akan sarımtırak sıvı akıntılar
  2. Pelvik iltihabının akması (Bu hastalık, bayanlarda ksıırlığa neden olabilmektedir.)
  3. Adet düzensizliği
  4. Kronik kasık ağrıları
  5. İdrar esnasında yanma ve acı hissinin ortaya çıkması
  6. İdrar sıklığının artması
  7. Boğaz hastalıkları (Farenjit)

gibi şekillerde kendisini gösteren rahatsızlıklardan birisidir. Genel olarak cinsel ilişkiden 4 – 6 gün sonralık dilim içerisinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Sürekli belirti vermediğinden dolayı asemptomatik rahatsızlıklardan birisi olarak da dikkat çeker.

Bel Soğukluğu (Gonore) Tedavisi

Bel soğukluğu hastalıklarının görüldüğü durumlarda en etkili tedavi unsuru antibiotik ilaç tedavisi olarak dikkat çeker. Cinsel yolla bulaşan hastalıklarda özellikle tedavi çok önemlidir. Gonore, tedavi edilmediği takdirde erkek ve kadınlarda KISIRLIK sorununun ortaya çıkmasına büyük oranda imkan sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git