Bohem Giyinmek için nelere dikkat edilmeli

Bohem Giyinmek için nelere dikkat edilmeli
14 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.606 kez okundu.

Bohem tarzı denildiğinde aklınıza çok para harcamak ve oldukça pahalı giyinmek gelebilir ama öyle değildir. Bohem giyim tarzı için çok para harcamak yada çok az harcamak anlaşılmamalıdır. Bohem, çingeneliğin temsilcisi kabul edilen bir giyim tarzıdır ve kendini özgür, anı yaşayan, özgürlüğüne düşkün ve gezici ruha sahip olan kişilerin sahip çıktığı bir giyim modelidir.

Bu detaylardan en önemlisi renk, ikincisi ise giysilerinizin salaşlığı ifade eden rahatlığıdır.

BOHEM GİYİNECEKLER HANGİ RENKLERİ TERCİH ETMELİLER?
Zemin renklerini kahverengi, krem ve yeşil olurken, bu renkleri gri, füme, bordu, morun kapalı tonları ile karıştırabilirsiniz. En fazla 3 renge kadar kullanın. Bundan daha fazlasını kullanmamanız gerekir. Çünkü oluşturacağı görüntü bu stilin dışında kalır ve hoş olmayan bir karmaşa yaratır.

bohem-giyim (14)

BOHEM GİYİNECEKLER NE TÜR ELBİSELERİ SEÇMELİLER?
Tek parça giyinmeyi sevenler maksi eteklerde kiremit tonları ve çiçek desenlileri seçebilirsiniz. İki parça giyinmekte bu tarzın bir gereğidir. Parçalardan biri mutlaka geniş ikincisi ise bedenin normal ölçülerinde olmalıdır. Örneğin bol bir süveteriniz varsa üzerinizde, altına  düz paçalı bir pantolonu giymelisiniz.

BOHEM GİYİNECEKLER HANGİ AKSESUARLARI KULLANABİLİRLER?
Bu giyiminizi deri çanta, renkli desenli şallar, altın rengi kolye ve bilezik gibi aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Bunlarda püskül, hasır, tüy, dantel detayları sıklıkla kullanılan detaylardandır.

bohem-giyim (11)

BOHEM GİYİNECEKLERİN AYAKKABI TERCİH NASIL OLMALI?
Bohem giyimin ayakkabısı yarım süet bot ve çizmelerdir. Genellikle kahverengi, bejin ve toprak renkleri tercih edilir. Süette takılıp kalmak istemeyenler deriyi de tercih edebilirsiniz.

BOHEM BANTLARLA GELİNLİĞİNİZİ TAÇLANDIRIN…
Hayalinde hep kusursuz bir gelin olmayı isteyenler bu özel gecenizde tüm gözleri üzerinize çekmek istiyorsanız bu yılın trendlerinden biri olmaya aday olan bu tarzı aklınızdan çıkaramayacaksınız.
Öncelikle düğününüzü yapacağınız alanın özgürlüğünüzü göstermenin gereği olan bir kır alanı ya da plaj alanı olması gerekiyor. Gelinliğinizi kabarık olmayan, sade dantelleri olan, altları fırfırlı modellerinden seçmelisiniz. Taşlarla süslenen tokalı tüllü saç bantlarınızı, çiçeklerle süslü dağınık topuz ve yandan örülmüş ya da balık sırtı saç örgüleri ile uyumlu bir hale getirebilirsiniz. Sadece taç değil çok küçük bir parça tül bulunan minik şapkalarla da bu tutkuyu yakalayabilirsiniz..

Bohem Moda Galeri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git