Botoks Nasıl Yapılır? İyileşme Süreci Ne Kadar?

Botoks Nasıl Yapılır? İyileşme Süreci Ne Kadar?
21 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.136 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Botoks nasıl yapılır sorusuna kesin bir yanıt verecek ve bilgi sahibi olmanıza yardım edeceğiz. Bildiğiniz gibi yaşlılık belirtilerinden kurtulabilmek adına günümüz modern cerrahi seçenekleri incelendiğinde botoks ön planda yer alıyor. Kolay yoldan gençleşmenin en etkileyici ve kolay yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Botoks Nasıl Yapılır

Botoks uygulaması son derece kolay ancak bir o kadar da dikkat gerektiren unsurlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Uzmanların ağzından edindiğimiz bilgiler ışığında sizleri operasyon aşamaları ile alakalı olarak genel geçer bir şekilde bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanızı sağlamak amacı içerisindeyiz. Genel olarak;

  1. Cildin yaşlanmaya neden olan etken bölgeleri bulunur.
  2. Derinin altına iğne yardımı ile vitamin enjektesi yapılır.
  3. Bu vitamin, zaman içerisinde cildi içten içe gerecek ve toparlanmayı sağlayacaktır.
  4. Birkaç seansa yayılarak uygulanan bir estetik cerrahi yöntemidir.

Botoks iyileşme süreci ile alakalı olarak ise net bir şey söylemek mümkün değildir. Uygulanan cildin uzman doktorlar tarafından yaklaşık 6 ay boyunca gözetim altında tutması da son derece önemlidir. Bu süreç kimine göre uzadığı gibi kimine göre de kısalabilir. Cildin tedaviyi ne kadar hızlı şekilde kabul ettiği ile alakalı olarak yorumlanabilecek unsurlardan birisi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git