Botoks Nedir? Neden Yapılır?

Botoks Nedir? Neden Yapılır?
2 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.114 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte botoks ile alakalı detayları inceleyeceğiz. Tıbbi terimlere aşina olmayan kişiler için özellikle bu tip yazılar fazlası ile bilgi verici seçenekler içeriyor da diyebiliriz. Bayanların en çok korktukları ve genel itibari ile önlem almak istedikleri konulardan birisi de kırışıklıklar ve sarkma sorunlarıdır.

Botoks Nedir

Botoks Nedir

Botoks nedir? Tıbbi yöntemler ile deri altına uygulanan kimyasal tedaviler sonrasında cildin gerginleştirilmesi işlemine verilen isimdir. Özellikle ilerleyen yaşlarda bayanlar yaşlılık izlerini yok edebilmek için bu yönteme başvururlar. Dünya genelinde tercih edilen modern cilt tedavi ve toparlama yöntemlerinden birisi olarak da dikkat çeker. Özellikle iğne ile yapılması bu işlemi pratikleştiriyor.

Botoks neden yapılır? Daha diri bir cilde sahip olmak isteyen ve yaşlılığa dair izleri erken bir şekilde yok etmek isteyen bayanların genel itibari ile başvurdukları tekniklerden birisi olarak dikkat çeker. Dünya genelinden bayanlar bu yöntem sayesinde ciltlerini çok daha sıkı, diri ve bir o kadar da pürüzsüz hale getirmeyi başarıyor. Cerrahi bir operasyon sınıfına girmez.

Botoks Neden Yapılır

Botoks Neden Yapılır

Botoks operasyonu sonrası tepkimeler çok önemlidir. Cilt altına uygulanan bir yöntem olması nedeni ile 15 günlük bir süreç sürekli gözetim halinde geçilmelidir. Uzmanlar özellikle cildin kimyasala vereceği yanlış ve beklenmeyen tepkimelere en kısa zaman dilimi içerisinde müdahale edebilmek için sürekli gözetim isterler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git