Cilde Birçok Fayda Sağlayan, Türk Kahvesi Maskesi

Cilde Birçok Fayda Sağlayan, Türk Kahvesi Maskesi
10 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 953 kez okundu.

En sık tüketilen içeceklerden biri olan Türk kahvesinin, kültürümüzde özel bir yeri vardır. Oldukça lezzetli bir içecek olan Türk kahvesi, ayrıca cilde de birçok fayda sağlamaktadır.

Türk Kahvesinin Cilde Olan Faydaları;
Türk kahvesi kafein içerir. Kafeinin en önemli özelliklerinden biri de iltihap gidermesidir. Bu etkisinden dolayı Türk kahvesi, ciltte oluşan problemlerin tedavisi için, bir çok krem içeriğinde yer almaktadır. Türk kahvesi kan dolaşımını hızlandırır ve ciltte biriken kirleri temizler. Bunun dışında, kadınların en büyük sorunlarından biri olan selülitin tedavisinde de etkilidir. Selülitli bölgelere kese yardımıyla uygulanan Türk kahvesi, düzenli kulanılırsa hızlı sonuçlar vermektedir. Alerjik bünyelere tedavi uygularken verilen kremlerin bir bölümünde de kafein içeriği bulunmaktadır. Kahveyi cildinize tek başına kullanabilir, ayrıca çeşitli karışımlar ile farklı maskeler de hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

Türk Kahvesi Maskesi;
Malzemeler
– 1 kahve tabağı kahve telvesi
– Birkaç damla zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Gün içinde içeceğiniz bir fincan kahvenin dibinde kalan telveyi bir kaba alın. İçine birkaç damla zeytinyağı ekledikten sonra, iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze uygulayıp, 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü, bol su ile iyice yıkayın.
Bu maskeyi uyguladığınızda, cildinizde oluşan canlılığı ve temizliği anında hissedeceksiniz. Çünkü uygulayacağınız bu maske, ciltte peeling etkisi yaratmaktadır. Bu maskeyi düzenli aralıklarla kullandığınız takdirde, cildinizdeki örü delinin kaybolduğunu, siyah nokta oluşumunun azaldığını ve cildinizin canlanmaya başladığını farkedebilirsiniz.
Maskeyi cildinize 7 günde 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz, maskeyi 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git