Cildinizi Yaza Hazırlayan Güzellik Maskeleri

Cildinizi Yaza Hazırlayan Güzellik Maskeleri
16 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.160 kez okundu.

Yaz kendisini iyice gösterdi. Peki, kışın etkilerini cildinizden atarak, yaza bebek gibi bir ciltle girmek istemez misiniz?
İşte Cildinizi Yaza Hazırlayan Güzellik Maskeleri…
Salatalık Maskesi
1 yemek kaşığı salatalık suyu
1 çay kaşığı zeytinyağı
Malzemeleri karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Bu maske ile cildinizi nemlendirerek sıkılaştırmış olacaksınız.
Buz Maskesi
Yüzünüze, boyun ve dekolte bölgenize susam yağı veya zeytinyağı sürün. Ardından bir parça buzu yüzünüzün tamamında eriyip bitene kadar gezdirin. Bu maske dokuları uyararak toparlanmasını ve cildinizin gerilmesini sağlayacaktır.
Çay Maskesi
1 su bardağı suya 1 sallama çay koyarak demleyin. Demlendikten sonra 2 yemek kaşığı çay suyunun içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra durulayarak kurulayın. Bu maske cildinizdeki derin gözeneklerin sıkılaşmasını ve cildinizin renginin canlanmasını sağlayacaktır.
Üzüm Maskesi
Yarım su bardağı siyah üzüm
2 çay kaşığı sızma zeytinyağı
Malzemeleri blender’dan geçirdikten sonra cildinize sürün. Sürerken çekirdeklerin cildinize zarar vermemesi için dikkatli olun. Maskeyi cildinizde 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske ile cildinizi derinlemesine temizleyerek cildin canlanmasını gerçekleştirecek, maske içindeki antioksidanlar sayesinde cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı olmasını sağlayacaksınız.
Nane Maskesi
15-20 dal taze nane
Yarım çay kaşığı susam yağı
Taze naneyi blender’dan geçirerek cildinizin tamamına sürün. 4-5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayarak temizleyin. Bu maske ile yüzünüze doğal bir parlaklık verirken, yüzünüzdeki minik kılların da dökülmesini sağlayacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git