Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
15 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.030 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte cilt temizliği ile alakalı olarak en yeni detayları çok daha yakından inceleyeceğiz. Her bayanın cildi hassastır ve bakım yapılmadığı takdirde kısa zaman içerisinde görsel ve fiziksel birçok farklı sorunun ortaya çıkması muhtemel olduğundan dolayı dikkatli olmak ve ne yapacağınızı bilmek gerekiyor.

Cilt bakım aşamaları ile alakalı olarak birkaç önemli detay vardır. En azından cilt bakım uzmanlarının bu önemli detaylar üzerinde çok fazla durduğunu da söylememiz gerekiyor. Genel olarak kriterlerimiz şu şekilde;

  1. Cildinize alerjinizin olduğu maddeleri kesinlikle uygulamayın.
  2. Cilt temizliği yaparken asla sert materyaller kullanmayın.
  3. Kuru ya da yağlı ciltleriniz için uzman önerileri akabinde ürünler tercih edin.
  4. Makyaj temizliği için deriye kimyasal madde temas ettirmeyin.
Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Aslında ben genel olarak bunlara cilt bakımının altın kuralları diyorum. Cildin temizliği için birçok farklı teknik göz önüne alınabilir ancak mantıklı bir şekilde ilerlemek de son derece önemlidir. İnternet üzerinde uzmanların önerilerini okumak gerekir. Cilt temizliği nasıl yapılır?

  1. Cildinizi temizlemek için özel olarak üretilen cilt temizleme jeli ve köpüğü kullanmalısınız. Bunun için kaliteli markalardan orijinal ürünler tedarik edin.
  2. Cildiniz için en uygun sabunu tercih edin. Dove, süt özlerini tercih ettiği için her yüz için yeteri kadar ideal seçenekler sunacaktır. Kullanacağınız sabunların değerinin Ph5.5 değerinde olmasına da özellikle dikkat edin.
  3. Cilt temizleme tonikleri geride kalan kalıntıları temizlemek için önemlidir. Yine kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Uzmanlardan yardım alınabilir.
  4. Tonik işleminin ardından cildinizin kuruluk sorunu yaşamaması için en uygun nemlendiri ürünler ile masaj yapmak sureti ile nemlendirilmesini sağlayın. Yağlı ciltleriniz için su bazlı ürünler tercih ederken kuru ciltleriniz için yağ oranı fazla ürünler tercih edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git