Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
17 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.093 kez okundu.

Her bayanın dikkate aldığı en önemli unsurlardan birisi de doğal cilt bakımı olarak nitelendirilir. Özellikle yaz aylarında cilt sürekli kuruluk yaşar ve bayanlar genel itibari ile hassas ciltlere sahiplerse ciddi sıkıntılar ile mücadele ederler. Bayan cildi oldukça hassastır ve bakım yapılmadığı zaman kısa zaman içerisinde çökmeye meyillidir.

Cilt bakım yöntemleri ile alakalı olarak uzmanların sürekli internet üzerinde ya da televizyon ekranlarında sunduğu önerileri dikkate alarak hareket etmek son derece önemli olacaktır. Bilhassa yaz aylarında hassas ciltlere sahip bayanlar çok ciddi olmalılar. Aksi takdirde hiç de beklemediğiniz sorunlar ile mücadele etmek durumunda kalabileceğinizi de söyleyebiliriz. Ana başlıklar cilt bakımı safhasında zaten bellidir.

Cilt Bakım Yöntemleri

Cilt Bakım Yöntemleri

Cilt bakım ürünleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler dediğimizde en önemli unsur sahte ürünlerden uzak durmanız. Bununla birlikte cilt uygulamalarınızda dikkat etmeniz gereken diğer önemli detay ise bilinçsiz ve aşırı kullanım. Her şekilde sizlere çok ciddi şekilde sıkıntı yaratıyor. Uzman önerilerini dikkate almamız gerekirse;

  1. Gündüzleri uyandığınızda yüzünüzü yıpratmayacak içerisinde nemlendirici özleri içeren sabun ile yüzünüzü temizlemeli ve ılık su ile durulamalısınız.
  2. Yaz aylarında özellikle cildinizin kuruyup çatlamaması ve çökmemesi için nemlendirici cilt bakım ürünleri tercih etmelisiniz.
  3. Yüzünüze herhangi bir şekilde bakım yaparken sert maddeler kullanmaktan kaçının. Pamuk, bu aşamada en büyük dostunuz olacaktır.
  4. Akşamları doğal meyve ve sebze özleri ile internet üzerinden bulabileceğiniz tarifleri cildinize uygulayarak rengini korumasını sağlayabilir, ölü deriyi atabilirsiniz.
  5. Yüzünüze aşırı makyaj yapmak vitaminsel anlamda sıkıntı yaratır ve kısa zaman içerisinde cildin sarkmasına neden olur. Hafif makyaj en büyük dostunuz olmalıdır.
  6. Fondoten kullanımı cilt üzerindeki besleyici mineralleri öldürmektedir. Bu neden dolayısı ile kullanım sıklığını azaltmalısınız.
  7. Soğuk kış şartlarında özellikle nemlendici ürünler kullanmanız yararınıza olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git