Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri

Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri
21 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 2.333 kez okundu.

Yüksek topuklu ayakkabılar kullanmayı seven kadınlar, belli bir zaman geçince bacaklarında oluşan anatomik değişiklikleri göreceklerdir. Dolgu topuklu ayakkabı modelleri bu tür sorunlara yol açmaz. Araştırmalara göre, haftada en az 60 saat boyunca yüksek topuklu ayakkabılarla gezenlerin, düztaban ayakkabı giymeyi tercih edenlere göre bacak kaslarındaki liflerinin daha kısa, daha kalın ve sertleşmiş olduğu anlaşılmıştır. Bu değişimlerin sebebi de ayak bileğinin eklemlerdeki hareket için daha kısıtlı bir alanda olmasından kaynaklanmasıdır.

Modern çağımızın kadınları artık çok yoğunlar ve bu yoğunluktan kaynaklı olarak hayat içerisinde birkaç rolü birden üstlenmek zorunda kalıyorlar. Çok hızlı hareket etmeleri gerekmekte ve bilirsiniz ki hiç kimse 24 saat yüksek topuklu ayakkabılarla tüm gününü geçiremez. Gün içinde bazen spor ayakkabı, belli saatlerden sonrada zorunlu olarak topuklu ayakkabılar giyilmesi gerekiyor. Spor ayakkabı çeşitleri kullanımı çok rahat ve moda olabilir ama gün içinde ya da akşam şık bir davete katılacağınız zaman dolgu topuklu ayakkabı modelleri giymek gerektiğini bilmeliyiz. Ayakkabı piyasasında tasarım anlamında gerçekten çok harika mevcut ama bunları giyince de yürüyemeyen acı çeken kadınları etrafımızda görüyoruz. Bu yüzden rahatlığı her zaman ön planda tutan dolgu topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.

Ayakkabıların kalıplarının çok rahat olması ve çok şık görünmeleri ayakkabı alırken önemli bir kıstas olmaktadır. Bu sene ilkbahar ve yaz sezonu ayakkabı modellerinde, rahatlık ön plana alınmış. Geçen sene ince topuk ve platform tabanlı ayakkabı modellerinin bu sezon büyük ölçüde kalkmış olması dikkatimizi çekiyor. 2016 dolgu topuklu ayakkabı modelleri içinde platform tabanlar da kalın ve düz topuklarla birlikte kullanılarak ayakkabı rahatlığı ön plana çıkartılmıştır.

Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git