En İyi Saç Modeli Nasıl Seçilir?

En İyi Saç Modeli Nasıl Seçilir?
30 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.557 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en iyi saç modeli seçimi ile alakalı olarak bilgi edinecek ve fikir sahibi olacağız. Bildiğimiz gibi saçların güzel görünmesi önündeki en büyük etkenlerden birisi de yüz şekli ve yapacağınız makyaj teknikleri ile alakalı olarak karşınıza çıkan detaylar olarak dikkat çekiyor. Türkiye genelinde bilhassa durum bu şekilde.

Yüz şekline göre saç modelleri ile alakalı olarak uzmanların birçok farklı çalışması söz konusu. Günümüz saç tasarım uzmanları, bayanların yüz hatlarına göre en kısa süre dilimi içerisinde en uygun modelleri sizlere sunma yoluna da gidiyor diyebiliriz. Tabi ki yüz şeklinizin saçınız ile uyumunu ilk aşamada sizlerin net olarak kestirmesi imkansız.

Öncelikli olarak yuvarlak bir surat yapısına sahipseniz genellikle küt tipi kısaya yakın saç modelleri çok daha dikkat çekici seçenekleri sizlere sunar. Dikey olarak uzun bir yüz hattına sahipseniz bu aşamada dikkat çeken detaylar ise uzun ve dalgalı saç modellerinin sizleri daha iyi göstereceği yönündedir.

dogru-sac-modeli-nasil-secilir

Aslında kendiniz için en uygun saç modelini daha iyi bir şekilde görmek ve buna göre hareket etmek isterseniz işin uzmanlarından yardım almanız çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Zamana bağlı olarak daha geniş kitlelere ulaşan saç tasarım uzmanlarının bayanlar arasında da tercih ediliyor olması ayrıca ilgi çekici diğer bir detay.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git