Evde doğal yollarla saç açma yöntemleri

Evde doğal yollarla saç açma yöntemleri
31 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.640 kez okundu.

İple çektiğimiz yaz sonunda geldi de geçiyor. Yaz geldiğinde doğal olarak bayanlar ten renkleri bronzlaşacağından daha dikkat çekici ve parlak tonlu sarı saç tonlarını tercih etmekte. Bunun içinse öncelikle saçların rengini açmak gerekmekte. Oysaki evde artık doğal yolları kullanarak sarı saçlara sahip olmak hiçte zor değil.  Hatta bunun için birçok yol var. Fakat bu teknikleri öncelikle  iki  ana  başlıkta toplamaktayız. Öncelikle 1. si doğal maddeleri kullanarak saç açma yöntemleri, 2.  si de  kimyasal maddeler kullanarak saç açma yöntemleridir. Fakat kimyasal yöntemlerle saç rengi açtığınızda,  ne de olsa içlerinde perhidrol, oksidan ya da oreal gibi maddeler bulunduğundan saçları yıpratabilmekte. Bu yüzden sizlere öncelikle evde uygulanabilecek olan doğal yolları tercih etmenizi öneriyoruz.

evde saç açma yöntemleriBu konuda ilk önerimiz bal olacak. Biliyorsunuz doğal ve katkısız bal hem vücudumuz için çok faydalı hem de hiç bir zararı yok. Bu nedenle geceden bir avuç saç kremine kattığınız bir avuç bal karışımını saçınıza sürerek saçınızı folyo ile sarın. Ertesi gün saçlarınızı açtığınızda renginin açılmış olduğunu fark edeceksiniz.

Başka bir önerimizde limon. Bir bardak suya sıktığınız bir adet limonun suyunu da ,saçlarınıza sürdüğünüzde saç renginizin açıldığını fark edeceksiniz. Yanı sıra aktardan aldığınız bir avuç papatyayı bir – iki bardak suda bir taşım kaynatarak ılıdığında güneşte kuruttuğunuz takdirde (bu işlemi birkaç gün üst üste tekrarlamalısınız ) saçlarınız yine açılacaktır.

Yine başka bir yöntemde eczaneden alacağınız kalsiyum tabletleriyle saçlarınızı açmak olacak. 10 Adet sandoz tableti yarım litre kadar suda eritiniz ve saçlarınızı bu suyla yıkayınız saçlarınız yine açılacaktır.

Yukarıda saydığımız saç açma yöntemleri mutlaka saça zarar vermeden saç tonunuzu  2- 3 ton kadar açabilir Fakat sizler evlerinizde illa kimyasallar kullanarak sapsarı saç rengi elde etmek isterseniz de  koleston saç açıcı ve palette serisinden açık küllü sarı aldığınızda sapsarı saçlara sahip olabilirsiniz. İlk olarak kirli saçlarınıza uyguladığınız koleston saç açıcı setini içeriğine harfiyen uyarak saçınıza uyguladığınızda, portakal renkli astar bir saç rengine kavuşacaksınız. Sonrasındaysa kurutup saçlarınıza uyguladığınız palette açık küllü sarı rengi de saçlarınız hoş küllü bir renge kavuşturacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git