Gelin saçı seçimi nasıl olmalı

Gelin saçı seçimi nasıl olmalı
20 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.400 kez okundu.

Her gelin adayı hayatının en özel gününde olabileceği en güzel görünüme bürünmek ister. Bu yüzden aylar öncesinden başlanır gelinlik seçimi, duvak modeli ve bunlara uygun saç stillerini araştırmaya. Modeller arasından seçim yaparken gelin adaylarının kendini tanıyor olmaları son derece önemli. Örneğin her gelin saçı modeli her geline yakışacak diye bir kaide yok.

Gelin saçı modelleri arasından seçimler yaparken gelin adaylarının yüzünde beğendikleri bölgeleri ön plana çıkarmalarını tavsiye edebiliriz. Yüz şeklinden ve formundan şikâyetçi olanlar için sıkı bir topuz iyi bir seçim olmayabilir. Yüz hatları daha yumuşak olan gelinlere ise enseden yapılacak bir topuz ideal bir seçim olabilir.

Eğer yıllar sonra düğün fotoğraflarınızı açıp baktığınızda kendinizden hoşnut kalmak istiyorsanız dönemsel modeller asla kullanmayın. Bir sezon çok popüler olan bir saç modeli sonraki yıl insanlara bıkkınlık verebiliyor. Gelin saçı için önemli olan popüler olması değil gelinin güzelliğini destekliyor olması. Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda geçmişe ait pişmanlıklarınız olabilir.

Gelinlerin hazırlık aşamasında yaptıkları en büyük hatalardan biri uzun sürecek bir düğün için dayanıklı bir saç olması adına bir ton sprey ve benzeri maddeyi kullanmaları. Bu koruyucu maddeler saçın üzerinde bir tabaka oluşturuyorlar ve ciddi bir parlaklık veriyorlar. Sonuç olarak yapay bir görüntüye ulaşılıyor. Gelin saçı modelleri için böyle yapay görüntüler pek şık görüntüler olmuyor.

Düğün çok özel bir gün olabilir ancak onu özel kılan gelin saçı için normal dışı uygulamalar yapmak ve tuhaf, büyük topuzlar değildir. Gelinlik masumiyeti simgeler. Bu yüzden bu imajı destekleyecek saç modelleri kullanmalısınız. Yapay görüntülerden olabildiğince uzak durmalı, güzelliğinizi ortaya çıkarmak için küçük ve hoş dokunuşlar yapmalısınız.

Gelin Saçı Modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git