Göz rengine göre makyaj önerileri

Göz rengine göre makyaj önerileri
21 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.605 kez okundu.

Makyajlı bir yüzde ilk göze çarpacak olan göz çevresine sürülmüş renklerdir. Bu renklerin uyumlu görünmesi için göz renklerinize göre makyaj yapmanız gerekir.

Mavi göz renginiz varsa;
Farınızı mavinin istediğiniz bir tonunu seçip göz kapağınıza sürün. Gözünüzün kuyruk kısımlarına dağıtın bu tonu. Göz kaleminiz ise mavinin koyusu olmalıdır. Bu renkteki kalemi kirpiklerinizin dibine uygulamak üzere alt ve üstlere çekin. Göz kapağınızın üstüne çekeceğiniz çizgi altına göre daha kalınlığa sahip olsun.

mavi-goz-makyaji

Hangi tonlar bu göz rengine yakışmaz? 
Pembenin, şeftalinin ve fuşyanın tonlarından uzak durmanız gerekiyor.

Yeşil ve Yeşile çalan Ela göz renginiz varsa;
Goldun sıcak etkisini gözlerinizde hissettirmelisiniz. Altın, lacivert ya da morun renklerinizden seçeceğiniz far ürünleri ile gözlerinizin rengini ortaya çıkarabileceğiniz gibi bu göz renginde en çok tercih edilen maskara renkleri kahve, siyahtır. Kalem tercihi ise bu renklerden ayrı olarak gri ve yeşilin haki tonlarıdır.

yesil-goz-makyaji

Hangi tonlar bu göz rengine yakışmaz? 
Açık kahverengiden uzak durmalısınız.

Kahverengi göz renginiz varsa;
Maviye yakışmayan saydığımız tonları kahverengi göz renklerine sahip olan kişilerin idealidir. Pudranın tonları farlar kahvenin büyüleyici etkisini ortaya çıkarmanızı sğalar. Gözlerinizden tatlılık yansısın istiyorsanız bakır, haki yeşili farları seçin. Çekici görünmek içinse parlaklık seçimlerinizi ön plana çıkarmanız gerekiyor.  Parlaklıkta maviyi ve yeşili tercih edin. Kalem olaraksa koyu mor ve siyah olmalıdır. Rimeliniz için asilliğinizi temsilen kahve ve siyahtan vazgeçmeyin.

kahverengi-goz-makyaji

Hangi tonlar bu göz rengine yakışmaz? 
Yeşilin çok koyu tonları ile mavinin turkuazından ise uzak durun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git