Hamilelik sonrası sarkmalara karşı önlem

Hamilelik sonrası sarkmalara karşı önlem
11 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.129 kez okundu.

Hemen hemen her kadının ortak sorunlarının başında gelen hamilelik sonrası sarkmalar alınabilecek birkaç tedbirle engellenebilir. Kadınlar doğum sonrası genelde eski görünümlerine kavuşamazlar, hamilelikte aldıkları kiloları verseler bile sarkmaların önüne geçilemez. Hamilelik öncesi ve sonrasında alınabilecek önlemlerle sarkmaların önüne geçebilirsiniz.
İşte Sarkmalara Karşı Yapılması Gerekenler…

Kilo Kontrolünü Mutlaka Sağlayın
hamilelik sonrasıHamilelikten önce ideal kilonuzda olmaya çalışın. Bu dönemde normal beden kitle endeksine sahip olursanız, hamilelik sürecinde alacağınız 12-16 arası kilo sarkmalara neden olmayacaktır.

Beslenmede Dikkatli olun
Hamilelerin normal bir kadına göre günlük fazladan 300 kalori almaları gerekmektedir. Buda ortalama olarak normal kalori değerinizin yüzde 15-16 oranında artması, yani gün içindeki kalorinin 2300’e ulaşması demektir. Beslenmede unutulmaması gereken aşırı yemek değil, gereken gıdaları dengeli tüketmektir. Beslenmeyi abartarak günlük 2300 kalorinin üzerine çıkmanız halinde doğum sonrası sarkmalar kaçınılmaz olur.

Mutlaka Egzersiz Yapın
Hamilelik öncesi egzersizlere başlayın ve hamilelik sürecinde de uygun egzersizlere devam edin. Yapılan egzersizlerle dolaşım sisteminin hızlı çalışmasını, doğum sonrası daha çabuk toparlanmayı ve hamilelikte alınan fazla kiloları kolay vererek, sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Doğru Rejim Yapın
Doğumdan sonra bebeğinizin gereksinimlerini düşünerek ilk 6 ay rejim yapmayın. Bebeğin ek besine geçişinden sonra kaliteli besinlerden azar azar tüketerek hem bebeğinizin süt ihtiyacını karşılayacak, hem de doğru beslenme ile sarkmalar oluşmadan kilo vermeyi garantilemiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git