Hızlı Makyaj Taktikleri

Hızlı Makyaj Taktikleri
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.219 kez okundu.

Bazen kendimize ayıracak zamanlar kısıtlı olur. İş, okul, eş, çocuklar derken herkesin kendine göre zamanını alan bir unsuru vardır. İşte böyle zamanlarda hızlı bir makyaj uygulaması hem size vakit kazandırır. Hem de kısacık da olsa kendinize vakit ayırabildiğiniz için güne daha iyi başlarsınız.

Hızlı makyaj yapmak standart belirlediğiniz ürünleriniz ile yaptığınız makyajdır. Az malzeme ile kısa zamanda iyi sonuçlar elde edersiniz. Vakti kısa tutmanın yollarından biri birden fazla renk bulunan paletteki farları yüzünüze uygulayacağım diye uğraşmanız zaman kaybettiricidir. Ya da hem eye liner hem deep liner hem göz kalemi çok uğraştırır ve itina gerektirir. Bu yüzden size kısa bir makyaj önerisinde bulunalım.

Nasıl Hızlı Makyaj Yapılır?

Öncelikle cildinizi nemlendirip makyaja hazırlayın. Ardından bir gözaltı kapatıcınızı cildinize yedirin. Fondöteni eşit bir miktarda seri hareketler ile yüzünüze uygulayın. Şeffaf bir kaş rimelini ile kaşlarınızı sabitleyin. Rimelle kirpiklerinizi canlandırın. Beş fırça darbesi ile allığınızı sürün rujunuzu da sürdüğünüzde makyajınız hazır olacaktır. Tüm bunları yapmak ortalama 3 dakikanızı alır. Yaparken her zaman sonuçlarınızı bildiğiniz ürünlerinizi kullanmayı tercih edin. Yeni aldığınız bir ürünü denerseniz hoşlanmadığınız zaman çıkarmaya vaktiniz olmayabilir. Hızlı bir makyaj uygulaması soluk görünümünüzü alacaktır. Eğer uykusuz kaldıysanız göz pınarlarınıza aydınlatıcı beyaz far kullanabilirsiniz. Daha uzun süre kalıcı bir makyaj istiyorsanız, makyaj öncesi bir baz yardımı ile makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git