Hızlı Uzayan Sağlıklı Tırnaklar için

Hızlı Uzayan Sağlıklı Tırnaklar için
27 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 914 kez okundu.

Bakımlı ve uzun tırnaklar, ellerin daha çekici görünmesini sağlar. Peki, tırnakları hızlı ve sağlıklı uzatmak için neler yapmalı? Bakımlı ve uzun tırnaklar kullandığınız takıların ve ojenin daha güzel görünmesini sağlar. Doğallıktan yana olan bayanlar takma tırnak kullanmak yerine, tırnakların sağlıklı ve hızlı uzamasını ister. Çünkü bazı tırnak uzatma yöntemleri tırnakların yumuşayarak kolay kırılmasına ve deforme olmasına sebep olur. Önereceğimiz pratik yöntemlerle tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.  İşte işinize yarayacak birkaç öneri…

Bakımlı ve Uzun Tırnaklar İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı TırnaklarYetersiz su tüketmek ve sağlıksız beslenme tırnakların güçsüzleşmesine ve kırılmasına neden olur. Tırnakların sağlıklı uzaması için, var olan sağlık problemleri giderilmeli ve doğru beslenme programı uygulanmalıdır. Yetersiz beslenme halinde, tırnak bakımı kusursuz dahi olsa kırılmalar önlenemez. Sağlıklı ve hızlı uzayan tırnaklar için öğün atlamadan sağlıklı bir şekilde beslenilmelidir.

Tırnakları yuvarlak şekilde kesin, çünkü düz kesilen tırnaklar daha geç uzar.

Tırnakların suyla çok temas ederse hızlı uzama olur. En yaygın ve bilinen tırnak uzatma tekniği tırnakları su içinde bekletmektir. Ancak bu dikkatli yapılmadığı zaman tırnakların yumuşayarak kırılmasına neden olur. Tırnakları güçlendirmek ve parlak görünmelerini sağlamak için tırnakları beklettiğiniz suya 3-4 damla limon damlatmanız gerekmektedir.

1 çay kaşığı tuz ile 1 yemek kaşığı sirkeyi karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza sürün. 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Tırnaklarınızı haftada en az 2 gün ojesiz bırakın, bu tırnaklarınızın dinlenerek güçlenmesini sağlar. Oje kullanmadan önce de mutlaka top coat kullanın.

Eşit ölçülerde menekşe yağı, zeytinyağı ve limon suyu karışımını tırnaklarınıza uygulayarak 15 dakika bekletmek, hem tırnaklarınızın beslenmesine hem de hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Portakal, elma kabuğu ve muz ile tırnaklarınızı ovun. Meyve masajı tırnakları uyararak uzamasını hızlandırır.

Uzayan tırnaklar hassaslaşır ve daha kırılgan bir yapıya sahip olur. Bu nedenle tırnaklarınızı zorlayarak kıracak hareketlerden kaçının. Tırnak kenarlarını tahrip etmemek için ölü derileri vazelinle yumuşatarak tırnağa zarar vermeden kesin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git