Kabarık Saçlara Çözümler

Kabarık Saçlara Çözümler
20 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.571 kez okundu.

Saçlarınızın kabarması sönük durması kadar kötü bir durumdur. Şekle sokamazsınız, saçlarınız şekle girse bile bilirsiniz ki bir süre sonra yeniden kabarmaya başlayacaklardır. Ancak düzenli saç bakımı yaparak istediğiniz türde saçlara kavuşmanız mümkündür.

Saç kabarmasını önlemek için ilk başta duştan sonra saçlarınızı taramamalısınız. Banyo yaparken saçlarınızı taramanız en sağlıklısıdır. Banyonun ardından saçınızdaki suyu bir havlu yardımıyla alarak durulanmayan kremler sürün. Duş sonrası durulanmayan krem ve serumlar sizin kurtarıcınızdır. Ayrıca saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutmanızda saçlarınızın kabarmasına yol açacaktır. Kendi hallerinde kurumalarını beklemek en iyisidir.

Saçlarınıza kat attırmanız saçlarınızın kabarmasına yol açacaktır. Saç kabarmasını önlemek istiyorsanız düz kesim saç modelini tercih etmelisiniz. Saçlarınızın kabarması bir bakıma saç kuruluğundan kaynaklanır. Duştan önce saçlarınıza bitkisel yollarla bakım yapmanız saç kuruluğunu alacağı için saçlarınızın kabarmasını önleyecektir.

Saç kabarmalarının çeşitli birçok sebebi vardır. Dengesiz beslenme de bu sebeplerden bir tanesidir. Günde en az iki litre su içerek vücudunuzun dengesini sağlayarak saçlarınızın kuruluğunu giderebilirsiniz. Saçlarınızı her gün yıkamak, nemli ortamlarda bulunmak saçlarınızın kabarmasına yol açar. Tüm bu koşullara dikkat ettiğinizde istediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git