Kadınları Strese Sokan Kötü Alışkanlıklar

Kadınları Strese Sokan Kötü Alışkanlıklar
19 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.032 kez okundu.

Bugün ki makalemizde kadınları strese sokan kötü alışkanlıklar konusunda bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen birkaç önemli veriyi sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Kadınlar, tüm duyguları en ince ayrıntısına kadar ve doruklarını zorlayacak şekilde yaşarlar. En küçük olay bile bir anda dünyayı kurtarma mevzusuna dönüşebilir ya da bu gibi şeyler.

Kadınlarda stresin nedenleri konulu bir bilimsel araştırma sonucunda elde edilen veriler, aslında kadınların streslerini kendileri yarattıkları yönünde işaretler sunuyor ki bu durum son derece sıkıntılı bir durum. Araştırmada Türkiye verileri de oldukça şaşırtıcı. Kendini en çok strese sokmayı başaran kadın profili Türk Kadını oldu.

Araştırmada özellikle 6 ana madde dikkat çekiyor. Bu ana maddelerde kadınlar genellikle kendilerini strese sokma konusunda ileri düzey bir hareketlilik içerisinde. Araştırma sonuçlarına bakalım.

Kadınları Strese Sokan 6 Alışkanlık

1-) Olayları Fazla Abartmak

Her kadın ne olursa olsun en küçük olayı bile abartma şansına sahiptir. Çoğu zaman bunu bilerek yaparlar ve tansiyonun ciddi anlamda yükselme sebebidir. Kadın kendini sakinleştirmediği sürece sürekli stres yaşar.

2-) Uykusuzluk

Kadın yoktur ki uykusuz kalınca stres olmasın, sabah kalkarken direk sessiz bir şekilde kalksın. Akşam erken yatmaz, sabah kalkamaz kadınlar kendilerini stresin doruğuna çıkarıyor.

3-) Zararlı Beslenme

Kadınlar beslenme konusunda sürekli şikayet ederler ancak bilerek ve isteyerek kendilerini sıkıntıya sokarlar.

4-) Olmuş, Geçmiş Olayları Sorun Etmek

Kadın her ne olursa olsun geçmişinden kolay kolay sıyrılamaz ve 1 sene sonra dahi geçmiş olayı sorun edip kendisini strese sokma özelliğine sahiptir.

5-) Kafein Yüklemesinde Aşırı Doz Sorunu

Kafein iyi bir şey gibi lanse edilebilir ancak her şeyin fazlası zarar. Ne olursa olsun aşırı tüketimden kaçının.

6-) Acele ve Düşünmeden Hareket Etmek

Kadınların genel özelliği aceleci ve düşünmeden hareket etmeleridir. Dolayısı ile sıkıntılarda ki en büyük sebeplerden birisidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git