Kakule ve Kakulenin Faydaları

Kakule ve Kakulenin Faydaları
12 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.179 kez okundu.

Kakule Baharatı

Son yıllarda mutfakların gözde baharat çeşidi arasında yerini alan kakule pek çok faydası ile de tercih sebebi haline gelmiştir. Ülkemizde yeni yeni adını duyuran kakule baharatı çok az ülkede yetiştirilen bir bitkidir. Dünya üzerinde uzun yıllardan bu yana Hindistan, Orta Doğu ve çeşitli Arap ülkelerinde kakule baharatı sıklıkla tüketilmektedir. İnsanı şaşırtan derecede farklı pek çok faydası ile rağbet gören baharat kullanım alanlarında tükettiğiniz gıdaların lezzetine lezzet katmaktadır.

Kakule baharatının özellikleri

Kakulenin Faydalarıİştah açıcı özelliğiyle kilo alımını desteklemeye yardımcıdır. Ağız kokularını giderdiği gibi nefes açıcı özelliğe de sahip olan kakule sindirim sistemini de destekleyerek gaz problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

Kakule baharatını mutfaktaki kullanım alanları

Yemekler arasında en çok hamur işlerinde kakule baharatını tercih edebilirsiniz. Ayrıca kek, poğaça ve tartlarda da rahatlıkla baharatı kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Kakule baharatının faydaları

Kanser tedavisi sırasında kanser yapıcı hücrelere savaş açan kakule baharatı kansere karşı sağlıklı hücrelerin artış göstermesini de sağlayarak vücudun kendini savunmasına hız kazandırır.

Karaciğerde kanser yapıcı maddelerin birikimini önleyen baharat çeşidi karaciğeri koruma altına alarak kan kanseri hastalıklarında kanseri önlemeye yardımcı olur.

Ağır ve yağlı yemekler sonrası tüketildiğinde hazmı kolaylaştırmaktadır.

Bağırsak problemlerini gidererek idrar sökümünü desteklemektedir.

Migren ve reflünün bir çaresi olan kakule baharatı mide ağrılarını dindirir, mide problemleri için oldukça faydalıdır.

Mide bulantıları için de baharatı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Bağırsak parazitlerinin vücuttan atılımını hızlandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git