Kepekler ile Alakalı Bilinen 10 Yanlış Bilgi

Kepekler ile Alakalı Bilinen 10 Yanlış Bilgi
10 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.196 kez okundu.

Bugün ki haberimizde siz değerli okuyucularımıza kepekler ile alakalı bilinen 10 yanlış bilgi konusunda detaylar sunacağız. Bildiğimiz gibi saçlar zaman içerisinde birçok farklı nedene bağlı olarak kepek sorunu yaşayabilir. Ancak kepek, saçlarınız ile alakalı durum vehameti gösteren bir unsur olmaya da başlayınca korkulu rüya haline geldi demek yanlış olmaz.

Saç bakım uzmanları tarafından da araştırılan ve onaylanan 10 yanlış bilgiyi düzeltmek adına sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Bu bilgiler, saç bakım uzmanları nezdinde de onaylanmış mutlaka bilinmesi gereken bilgilerdir. Kepek sorunu yaşayanlar dikkat, bu yazımız sizin için geliyor.

KEPEKLER İLE ALAKALI BİLDİĞİNİZ 10 BÜYÜK YANLIŞ

1-) Kuru Kafa Derisinden Dolayı Oluşan Kepekler (YANLIŞ)

Kepekler, yağlı saç derilerinde çok daha hızlı bir şekilde oluşur. Kısacası doğrusu, bu bildiğinizin tam tersidir.

2-) Kepekten Sonsuza Dek Kurtulmak Mümkün (YANLIŞ)

Kepek bi virüs olmadığından dolayı kepekten kökten kurtulmak gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil.

3-) Yağlı Ürünler Kullanmak Kepeğe İyi Gelir (YANLIŞ)

Kepek, yağlı saç derilerinde daha fazla ortaya çıkan bir hadisedir. İnternet ortamındaki bilgileri incelerseniz geneli yağlı ürünler önerir. Bu sadece daha yağlı ve yapışkan kepeklerin oluşmasına neden olur.

4-) Şampuanlamadan Önce Kepekleri Kazıyın (YANLIŞ)

Sert ve doğru olmayan yöntemler ile kepeği kazıman tam anlamı ile bilinen en büyük yanlı. Saçınız yıkanmalı ve yumuşamalı.

5-) Kepekli Saçları Daha Az Yıkayın (YANLIŞ)

Saçlarınızda dökülme ve kepek sorunu var ise ne olursa olsun saçlarınızı her gün yıkayın ve temizleyin. Şampuan kullanmanız şart değil. Ilık su tercih edin.

6-) Kafanıza Peeling Yapmasanızda Olur (YANLIŞ)

Peeling, kafanıza yerleşmiş olan kepekleri kısa zaman içerisinde etkin bir şekilde kaldırmaya başlar. Tamamen yok etmese de belirgin bir azalma sağlar.

7-) Saç Şekillendirici Ürünler Kepek Arttırıyor (YANLIŞ)

Kepek oluşumu için birçok farklı neden sayılabilir, evet. Ancak kullandığınız şekillendirici ürünler bu nedenlerden birisi değil.

😎 Kepeğin Saç Uzunluğu ile Alakası Yok (YANLIŞ)

Saç derinizin durumu iyi değil ise zaman içerisinde saç uzama unsurları da bundan etkilenir. Dolayısı ile kepek oluşumu meydana gelir.

9-) Kepek, Yaz Aylarında Daha Da Kötü Hale Gelir (YANLIŞ)

Kış aylarında kafa derisi kepek oluşumu için çok daha eğilimli bir hale gelir. Kepeğe neden olacak yemek tüketimleri kışın daha da artar. Diğer etkenler de bunun içerisinde.

10-) Pul Pul Dökülen Kafa Derisi Kepeğe Haber Verir (YANLIŞ)

Kepeklenme, pul pul dökülen saç derilerine habercilerden sadece biridir ama kesin haberci değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git