Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?
25 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.370 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte kıvırcık saçlar nasıl düzleştirilir konusuna net bir şekilde yanıt vereceğiz. Özellikle bayanların uzun kıvırcık saçları kısa vadede çok ciddi sıkıntılar yaratabilmektedir. Bu sıkıntılar kısa vadede sizlere farklı farklı seçeneklere gitme ve araştırma yoluna gider. Uzmanların bu konu ile alakalı olarak önerileri bulunur.

Saç bakımı ile alakalı olarak kıvırcık saçlarda kuruluk sorunu olduğundan dolayı genel itibari ile saçlarınızı çeşitli saç bakım maskeleri ile canlanmasını ve nemlenmesini sağlamalısınız. Rutin saç bakım teknikleri dediğimiz zaman bu konu önem arz eder. Kıvırcık saçları genel olarak uzun uğraşlar sonucunda tamamen düz hale getirebilirsiniz.

Evde kıvırcık saç düzleştirme ile alakalı olarak çok çok önemli detaylar sizlere sunuluyor. Kuaförler bunu ekipman olduğundan dolayı sopn derece kolay bir şekilde yapabilmektedir. Ancak sizlerin bu uygulama ile alakalı olarak biraz ekipman sahibi olmanız ve saçlarınızın da düzleştirmeye uygun olması gerekir. Bizim önerimiz ise şu şekilde;

Kıvırcık Saç Düzleştirme

Kıvırcık Saç Düzleştirme

  1. Öncelikle saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Şampuan nüfuz ettirmemeniz önem arz ediyor.
  2. Saçlarınızı pamuksu yüzeye sahip bir havlu ile aşırı suyunu alın.
  3. Saçlarınızı ince aralıklara sahip bir tarak ile tarayın ve rahatlatın.
  4. Fön makinenizi saçınıza mümkün mertebe yakın tutarak fırça yardımı ile yukarıdan aşağı doğru olmak sureti ile tarayın.
  5. Kahkül bırakmak isterseniz saçın en üst kısmını öne çekmeniz avantajlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git