Koltuk Altı Terlemelerine Çözümler

Koltuk Altı Terlemelerine Çözümler
16 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 895 kez okundu.

Terleme her insanın baş belasıdır. Özellikle koltuk altı terlemesi vücudumuzda kötü koku yapan ve kötü görüntüye sebebiyet veren bir terleme türüdür. Bazı insanlarhiperhidroz isimli aşırı koltuk altı terlemesi sorununa sahiptir.

Domates suyunun ter önleyici bir özelliği vardır. Ter engelleyici olarak da ada çayını kullanabilirsiniz. Her gün bir bardak ada çayı tüketmeniz koltuk altı terlemelerinizi azaltacaktır. Koltuk altı terlemelerini önlemek için en ideal çözüm bitkisel yağlardır. On damla ada çayı yağı, on beş damla lavanta yağı ve yarım bardak su karıştırılır. Karışım camsiller veya parfümlerde olduğu gibi sprey başlığı bulunduran bir şişeye konulur. Bu karışımı her gün deodorant gibi kullanabilirsiniz.

Domates suyuyla olan çözüm ise küvetten geçer. Küveti suyla doldurarak 3 bardak domates suyu ekleyin. Küvette yirmi dakika civarı bekledikten sonra temizlenebilirsiniz. Domates güçlü bir ter önleyicidir ve vücudunuza zararı dokunmaz. Elma sirkesini koltuk altınıza sürmeniz ve on beş dakika o şekilde bekleyip koltuk altlarınızı durulamanızda terlemenizi azaltacaktır.

Tüm bu seçeneklerin yanında daha komplike ve profesyonel olan botoks gibi uygulamaları da tercih edebilirsiniz. Botoks ile terlemelerinizden sonsuza kadar ayrılabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git