Ödemden Kurtulmak için Ananas Tüketin

Ödemden Kurtulmak için Ananas Tüketin
9 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.141 kez okundu.

Sıcak havalarda görülme sıklığı artan ödem şikayetiniz varsa uzmanlar ananas yemenizi tavsiye ediyor.

Ananasla Ödemi Atın

ödemden-kurtulmak-icin-ananas-tuketinAnanas, sarı renk gurubunda olan meyvelerin en değerlilerindendir. İçeriğindeki bromelain enzimi ile kan dolaşımını hızlandırarak vücutta birikmiş ödemin atılmasını sağlıyor. Ödem şikayetini kadınlar daha fazla yaşarlar ve bu kişiye çok rahatsızlık verir. Kadınlarda çok görülmesine rağmen erkeklerde de uzun yolculuk sonrasında, kullanılan bazı ilaçların yan etkileri sonucunda ve daha farklı nedenlerden dolayı ödem görülmektedir. Bu gibi durumlarda ödemi atmak için akla gelen ilk meyve ananas olmalıdır.

Ara Öğünlerde Tüketilmeli

Ödemden kurtulmak için bu kıymetli meyveyi ara öğünlerde tüketmelisiniz. Ayrıca salatalarınıza da ilave edebilirsiniz. Hatta ananastan tatlı bile yapmanız mümkün. Olgun ananasları ızgarada arkalı önlü hafif ızgaraladıktan sonra tarçınla lezzetlendirerek dondurma ile tüketebilirsiniz.

Selülitde de Etkili

Ananasın kan dolaşımını artırma etkisinden dolayı, kadınların en korkulu rüyası olan selülitlerden kurtulmalarında da büyük yarar sağlamaktadır. 7-8 santimlik bir ananas dilimi bir porsiyon sayılır ve yaklaşık 60 kalorilik enerji vermektedir. Ayrıca ananasta yüksek oranda magnezyum ve C vitamini bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan korunmanızı sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git