Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?
11 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.465 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte porselen makyaj konusunu biraz daha detaylı bir şekilde ele alacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Makyaj türleri içerisinde son birkaç sene içerisinde en çok tercih edilen modellerden birisi olmuştur. Özellikle televizyon ekranlarına çıkan ünlüler için tercih edilen fazlası ile yaygın tekniklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebilmek mümkün.

Porselen Makyaj

Porselen Makyaj

Porselen makyaj nedir? Cildi tam anlamı ile yeniden yaratmak için kullanılan uzun soluklu bir makyaj türüdür. Cildin renginin tamamen açılması ve belli başlı noktaların renklendirme yöntemi ile patlatılarak yüzün ön plana çıkarıldığı yöntemlerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Krem ve fondötenler bu anlamda en çok tercih edilen ürünlerdir.

Porselen makyaj türünde özellikle görsellik önemlidir ve cilt üzerinde ki tüm sorunlu noktaların kapanması hedeflenir. Sonrasında ise sizler sorunsuz bir şekilde makyajınızı uzun soluklu olarak kullanabilme şansına da sahip olursunuz. Uygulanması zor olan bir makyaj türü değildir ancak meşakkatlidir. Zaman alan bir makyaj türüdür.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen makyaj nasıl yapılır? Bu makyajın en önemli noktalarından birisi de tamamı ile cilde yönelik olarak hazırlanan yöntemlerden birisi olarak dikkat çeker. Genel itibari ile;

  1. Öncelikle cildiniz yıkanarak tamamı ile arındırılmalıdır.
  2. Sonrasında nemlendirici bir krem ile cildinizi makyaja hazır hale getirirsiniz.
  3. Fondoten ile cildinizin tüm bölgesindeki noktaları kapatırsınız.
  4. Pudra ile cilt renginizi normalden biraz daha fazla açarsınız.
  5. Allık ve göz makyajı bu noktada sizin favorilerinize göre değişiklik gösterebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git