Ruj Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Ruj Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?
18 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.156 kez okundu.

Günlük yaşamımızda en ufak bir detaydan en büyük bir olaya kadar her şeyde uyum ararız. Öyle anlar gelir ki uyumsuzluk bile bizim için uyum olur. Makyaj yapımında da uyum çok önemlidir. Özellikle kullanacağınız ruj makyajınızın temel ögelerinden birisidir ve renk uyumu çok önemlidir.

Pembe tonlarında olan ruj her ten rengine gider. Pembe gibi turuncu renkte her ten renginin her tonuyla uyum sağlar. Ancak turuncu pembeye göre daha çok özgüven ve cesaret isteyen bir renktir. Eğer kendinize güveniyorsanız, giydiklerimle ve makyajımla turuncu rujumla mükemmel bir şekilde kullanırım diyorsanız hiç beklemeden turuncu tonlarında bir ruj edinmenizi tavsiye ederiz. Pembe ve turuncu rengi karıştırarak mercan rengini oluşturabilirsiniz. Yanık tenlere giden en iyi renklerden birisi bu mercan rengidir.

Buğday tenli kadınlar için şeftali rengi tonlarını öneririz. Bu tonlar buğday tenli insanları daha canlı ve enerjik gösterecektir. Maybelline’nin Color Fısıltı serisinden şeftali tonlarındaki rujlara ulaşabilirsiniz. Açık tenli kadınlar genel olarak pembeye çalan mercan renkli rujları tercih etmelidirler. Esmer ten rengine sahip hanımlara ise koyu renk rujları tavsiye edebiliriz. Portakal rengine yakın mercan rengi esmer tenlilere oldukça yakışacaktır.

Teniniz, genel makyajınız ve kıyafetinizle rujunuzu tamamladığınızda mükemmeliyeti yakalamış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git