Saç Cilası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Saç Cilası Nedir ve Nasıl Yapılır?
12 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.291 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte saç cilası ile alakalı olarak tüm detayları çok daha yakından inceleyecek ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde bildiğiniz gibi her ne olursa olsun saç bakımı bayanlar adına çok çok önemli bir hale gelmiştir. Bu aşamada terimler de önem kazanmaya başladı.

Saç Cilası Nedir

Saç Cilası Nedir

Saç cilası nedir? Aslında kullanmış olduğumuz normal saç boyasından herhangi bir farkı yoktur. Saç boyasının hazırlanma aşamasında biraz daha fazla sulandırılarak şampuan kıvamına getirilmesi işlemine verilen isimdir. Genel olarak aynı renk saç boyası daha fazla sulandırılarak saçın geneline bir nevi yama olarak uygulanır ve açıkların kapanması sağlanır.

Saç cilası neden kullanılır? Her bayanın yaşadığı sıkıntılardan birisi tahmin edebileceğiniz üzere saçı boyadıktan sonra boyanın kısa bir zaman dilimi içerisinde akmaya başlaması ya da matlaşması sorunudur. Saç cilası, bunun önüne geçebilmek ve saçın rengini daima diri tutabilmesi adına uygulanan bir işlem olarak dikkat çeker. Kuaförlerin ve saç bakım uzmanlarının önerdiği bir tekniktir.

Saç Cilası Nasıl Yapılır

Saç Cilası Nasıl Yapılır

Saç cilası nasıl yapılır? Saç cilasını yaparken dediğimiz gibi saçınızın rengi ile aynı boyayı daha fazla sulandırarak hazırlarsınız. Saç cilası boyanın ardından boyanmamış yerler var ise ya da saç rengi akıntıya yüz tutmuş ise saç cilası ile birlikte saça şampuan tarzında uygulanır ve çok mükemmel renk elde etmek mümkün hale gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git