Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?
29 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.081 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte saç dökülmesinin nedenleri ile alakalı olarak kesin bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi dış görünüşün en önemli unsurlarından birisi olarak saçlar gösterilebilir. Bayanların özellikle çok fazla dikkat ettiği ve her ne olursa olsun beraberinde çok çok daha iyi seçenekler getiren unsurlardan birisidir.

Saç neden dökülür? Bunun aslında birçok farklı nedeni olabilir. Genetik nedenler ile ya da zaman içerisinde oluşan doğal etkenler ile saç dökülmesi mümkün hale gelebilir. Bunları bilimsel olarak açıklamak ve detaylarına inmek de önemlidir.

Saç Dökülmesi Sorunu

Saç Dökülmesi Sorunu

GENETİK SAÇ DÖKÜLMESİ: Birinci derece yakınlarınızda genel olarak saç dökülmesi sorunu olması demek yakın bir zaman dilimi içerisinde bunun sizde de olabilmesi anlamına geliyor. Anne ya da babanızda bu durum kronik ise sizlerde de olması muhtemeldir. Bu, genetik saç dökülmesidir.

En iyi örnek ise sanatçı Erol Evgin ile oğlu Murat Evgin’dir. İkisinin de kronik saç dökülmesi sorunu vardır ve genetik yollar ile ortaya çıkar.

DOĞAL ETKENLER İLE SAÇ DÖKÜLMESİ: Doğal etkenler ile saç dökülmesi ise sizlerin de tahmin edebileceği üzere bakımsızlık ve vitaminsizlik nedeni ile ortaya çıkan saç dökülmeleridir. Bu sorun özellikle son dönemlerde yaygın hale geldi. Saç diplerinin kuruması ve vitaminsiz kalması saçların dökülmesinde ki en önemli etkenlerden birisidir.

Genel olarak yanlış şampuan kullanımı, aşırıcı sıcaklarda saçlarınıza nasıl bakılması gerektiğini bilmemeniz, aşırı yağlanma sorunları ya da bu gibi etkenler saç dökülmesini kısa zaman içerisinde ciddi anlamda tetikleyen etkenlerden birkaçı olarak dikkat çekecektir. Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir sorusunun yanıtı genel olarak bu şekildedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git