Saç Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?
13 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.169 kez okundu.

Bu yazımızda özellikle bayanların en çok merak ettikleri unsurlardan birisi olan saç yıkama ile alakalı olarak çok daha detaylı seçenekleri sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Saçların direncini kaybetmemesi ve çok daha gür olabilmesi için uygulanması gereken birkaç farklı teknik vardır. Saç yıkamak da bakım için önemlidir.

Saç nasıl yıkanmalıdır? Özellikle kuruma tehlikesine karşı saçlarınızı günlük olarak düzenli bir şekilde yıkamanız olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çekecektir. Türkiye genelinde bu konu ile alakalı olarak saç bakım uzmanlarının çok ciddi anlamda önerileri ve bayanları bilgilendirebilmek adına attıkları adımlar mevcuttur. Saç derisi bakımı özellikle önem arz eden unsurlardan birisidir.

Saç Yıkama

Saç Yıkama

Saç derinizin sağlıklı olması demek, ilerleyen süreçte yaşama ihtimaliniz olan saç dökülmesi sorunu için yakın zaman içerisinde sağlıklı ve kalıcı bir çözüm olarak dikkatleri çekecektir. Özellikle insanların bu anlamda çok bilgili olması en büyük amaçlarımızdan birisidir. Genel olarak bu anlamda bilmeniz gerekenleri listeleyecek olursak;

  1. Saçlarınızı sabahları ve akşamları ılık su ile yıkayın.
  2. Yağlı saçlara sahipseniz yağlı saçlara özel şampuan kullanın. Kepek için de aynı şekilde kepek için şampuan tercih edin.
  3. Saçlarınızı sürekli şampuanlamayın. Haftada iki kere şampuanlamanız ideal olacaktır.
  4. Pamuksu yüzeye sahip havlular ile saçlarınızı kurulayın.
  5. Fön işlemi gerçekleştiriyorsanız kesinlikle saç derinize çok yakın uygulama yapmayın.
  6. Nemlendirici etkili saç bakım kremleri tercih edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git