Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülitten Kurtulmanın Yolları
19 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.140 kez okundu.

Bu yazımızda özellikle yaz aylarında bayanların en çok üzerine düştüğü konulardan birisi olan selülitten kurtulmanın yolları ile alakalı olarak çok daha kapsamlı seçenekleri inceleyecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde bu anlamda ciddi yenilikler meydana geldi ve uzmanların da yeni bilgilendirmeleri söz konusu oldu.

Selülit sorunu bilhassa yaz aylarında bayanların en çok canını sıkan sorunlardan birisi olması nedeni ile bahar aylarında araştırmaya başlanan konulardan birisi olarak ciddi şekilde ön plana çıkıyor diyebiliriz. Selülit sorunundan kurtulmanın en önemli anahtarı SIKILAŞMA dediğimiz vücudun direnç kazanması ve işlevsel olarak da düzgün hale gelmesidir. Genellikle;

  1. Günlük olarak spor yapmak çok önemlidir.
  2. Yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor.
  3. Günlük su tüketimini arttırmak gerekiyor.
  4. Baldır bölgesindeki kan dolaşımını arttırmak için belirli aralıklar ile masaj yapmak çok önemlidir.

selulitten-kurtulmanin-yollari

Selülit sorunu ile alakalı olarak en önemli detay o bölgede oluşan yağlanma sorunudur. Kısa bir süre dilimi içerisinde bu yağlanma sorunu ile mücadele etmek için sürekli olarak spor yapmak ve aynı zamanda beslenme detaylarına dikkat etmek de bir o kadar önem arz eden unsurlar arasında yer alır. Selülit problemi ile alakalı olarak uzmanların televizyonlara verdikleri röportajları yakın bir zaman dilimi içerisinde sitemizden bulabilme şansına da erişeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git