Sigara İçenler için Cilt Bakımı

Sigara İçenler için Cilt Bakımı
8 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 970 kez okundu.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte sigara içenler için cilt bakımı üzerine yorumlarda bulunacak ve bu anlamda sağlıklı bir maske önerisi yapacağız. Birçok kişi bilmez ancak sigara içmenin cilt üzerinde özellikle bayanlarda çok ciddi şekilde olumsuz etkileri olduğunu da söyleyebilirim sizlere. Uzmanlar da bu anlamda uyarılarını sürekli yapıyorlar.

Sigara cilde zarar verir mi? Genel olarak anlık çok ciddi sıkıntılar çıkarmasa da zamana bağlı olarak cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğunu söyleyebiliriz. Cilt bakımı ile alakalı olarak uzmanların internet üzerinde ki tezlerini incelediğiniz zaman bu anlamda fazlası ile uyarıda bulunduklarını görebilirsiniz. Sigara dumanı, cilt üzerinde tahribat yaratabilmektedir.

Doğal Cilt Bakımı

Doğal Cilt Bakımı

Doğal cilt bakım maskesi tarifleri ile alakalı olarak internet üzerinde sizlere farklı farklı seçenekler sunuluyor. Genel itibari ile bu anlamda bilgi edinmeniz gerekiyor. Sigara içen kişiler için bu anlamda en etkin maske türlerinden birisini tarif olarak sizlere sunmak istiyoruz. Bu maske aynı zamanda cildinizdeki gözenekler ya da yaşlılığa bağlı sorunların da giderilmesi açısından doğal yöntemlerden birisi olacak.

SİGARA İÇENLER İÇİN CİLT MASKESİ MALZEMELERİ

  1. 3 damla limon suyu
  2. 1 adet armut kabuğu
  3. 1 çay kaşığı karbonat
  4. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  5. 1 çorba kaşığı yoğurt

SİGARA İÇENLER İÇİN CİLT MASKESİ HAZIRLANIŞI

Yukarıda vermiş olduğumuz tüm malzemeleri bir kap içerisinde bir araya getirin ve karıştırarak harmanlayın. Cilt lekelerinizin ya da cildinizin sorunlu bölgelerine masaj yapma yolu ile bol bol sürün ve 15 dakika beklemeye başlayın. Yukarıdaki malzemelere karşı alerjiniz var ise bunu uygulamamanız tavsiye edilir. Haftada bir kere uygulama ile cilt sorunlarından kurtulduğunuzu görebileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git