Sivilceler makyajla nasıl kapatılır?

Sivilceler makyajla nasıl kapatılır?
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.206 kez okundu.

Yüzünüzde oluşan sivilceleri makyajla kapatabileceğinizi ve bu işleminde çok kolay olduğunu biliyor musunuz?

Sivilceler Makyajla Nasıl kapatılır?

Öncelikle sivilceli cildi makyaja hazırlamalısınız. Cildiniz muhtemelen çok yağlı, cildi yağsız bir jel yardımı veya sabunla temizledikten sonra alkol içermeyen bir tonik ile silin. Ardından güneş koruyucu veya yağsız bir nemlendirici ile cilt yüzeyinde denge oluşturun. Parmak uçlarınıza aldığınız yağsız bir fondöteni cildinizin tamamına yedirerek yayın. Üzerine cildinizin bir ton koyusu olan kapatıcıyı sadece sivilcelerin olduğu bölgeye tampon yaparak sivilcelerin perdelenmesini sağlayın. Kapatıcıdan sonra pudra ve kullandığınız kapatıcının bir ton açığı ile cildinizi fırçayla pudralayın.  Bu işlemle kullandığınız malzemeler gün boyu yüzünüzde sabit kalacaktır.  Daha sonra göz ve dudak makyajına geçebilirsiniz.

Sivilceli Cilt Makyajından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzünüzde yoğun sivilce var ise yapılan makyajın gün boyu kalmasına izin vermeyin. Sivilceli cilt çok iyi temizlense bile gözenekleri çabuk kapatır. Makyaj için kullandığınız kapatıcı ve fondötenlerle birleşerek cildin nefes alması tamamen önlenir. Buda cildin daha çok sivilce üretmesini sağlar. Sivilceli cilde kapatıcı makyaj uygulaması sırasında yumuşak fırçalar kullanılmalı ve sert darbelerden kaçınılmalıdır.

Sivilceli Cildin Bakımı

Aşırı yağ ve sivilce problemi bulunan cilt günde 2 defa sabun ile temizlenmeli ve ardından yağsız bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Eğer ciltte sivilce varsa sivilceleri patlatacak şekilde temizlikten kaçınılmalıdır, bu şekilde sivilceler daha da çoğalır. Yapılması gereken tek şey yağlı ciltler için uyumlu ph’si 5,5 olan ürünleri tercih etmektir. Ayrıca haftada en az 2 defa yağlı ciltler için hazırlanan maskelerden de uygulayarak ciltte yağ dengesinin oluşması sağlanmalıdır. Cilde uygulanan bakım ürünleri kesinlikle su bazlı olmalıdır. Bütün bunlara rağmen geçmeyen  ve sürekli çoğalan sivilceleriniz varsa mutlaka uzman bir dermatoloğa başvurun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git