Sonbahara Özel Cilt Bakımı

Sonbahara Özel Cilt Bakımı
6 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 991 kez okundu.

Cilt bakımı sizin cilt tipinize bağlı olduğu gibi çevre koşullarına da bağlıdır. Çevre koşullarından birisiyse mevsimlerdir. Sıcak ve güneşli yaz aylarından sonbahara geçiş bazı insanları mutlu etmemektedir. Cildinize gereken özeni göstermediğinizde cildinizde bu durumdan rahatsız olacaktır. Yaz ayından çıkış kış ayına hazırlık olan bu dönemi iyi değerlendirmek gerekmektedir.

kil-maskesiCilde bakım yapmadan önce cildinizin temiz olmasını sağlamalısınız. Cildinize sonbaharda bakımın en güzeli buhar banyosudur. Buhar banyosunun içine atacağınız nane yaprakları cildinizin açılmasını ve nemlenmesini sağlar.

Cildinizde bulunan ölü derilerden kurtulmak için en azından iki haftada bir olmak üzere kil maskesi uygulamalısınız. Cilt bakımınızın aralıkları çok uzun olmaması gerektiği gibi çok kısa da olmamalıdır. Sık aralıklarla yapılan bakımlar cildinizin zarar görmesine ve tahriş olmasına neden olur.

Bir kaşık mısır unu, bir çay kaşığı pirinç, bir tatlı kaşığı kil, nemlendirici krem ve su ile sonbaharda kil maskeniz hazırdır. Öncelikle pirinci ezerek un haline getirmeye çalışın. Pirinç un haline geldiğinde diğer malzemelerle birlikte karıştırılır. Maske cildinizde kuruduğunda cildinizi temizlemelisiniz.

Yaz aylarında olduğu gibi sonbaharda da cildinizi sık sık yıkamaya özen gösterin. Cildinizin bakımından önce temizliği önemli ve ilk sırada olan etkendir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git