Yağlı Ciltlilere Beyaz Kil Maskesi

Yağlı Ciltlilere Beyaz Kil Maskesi
24 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.123 kez okundu.

Evet, beyaz kil maskesi. Hem de yağlı ciltler için. İçerdiği magnezyum ve demir sayesinde sebum seviyesini dengelemesiyle yağlı ciltlilerin bir numaralı tercihi yeşil kil de olsa, beyaz kil de kullanılabilir.

Tepeleme bir tatlı kaşığı beyaz kilin içerisine bu tarife özgü olmayan her kil maskesinde kullanılması gereken kaynatılıp biraz dinlendirilmiş sıcak suyumuzdan biraz ekliyoruz. Bu kilin çözünüp sürülebilir bir kıvama gelmesi için gerekli. Kil ve su iyice homojen bir kıvama geldiğinde içine 3 damla kadar limon damlatıyoruz. Ardından sudan daha az miktarda gül suyu ekliyoruz. Gül suyu cildimizi yatıştırıp daha güzel sonuç almamıza yardımcı olacak.

yağlı ciltler için Beyaz Kil MaskesiEğer suyu ve gül suyunu fazla eklediysek ve maske yüzde durmayacak kadar sıvı bir kıvama geldiyse istediğimiz kıvama gelebilmesi için kil ekleyebiliriz. İstediğimiz kıvamı yoğun bir muhallebi olarak tanımlayabiliriz. Biraz tecrübe kazanıp miktarları kendimize göre ayarlayabiliriz. Ardından yağlı olan cildimizi dizginleyebilmek ve gözeneklerimizi küçültebilmek için 3 damla biberiye yağı ilave ediyoruz.

Eğer düzenli kullanımda 3 damla istediğiniz etkiyi gösteremediyse, 5 damlaya kadar çıkabilirsiniz.

Eğer isterseniz tüm cildinize değil yalnızca T bölgenize de uygulayabilirsiniz. Tüm kil maskelerini göz çevresi hariç tüm yüz boyun ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. 10 dakika kadar kurumasını bekledikten sonra ılık suyla yıkayıp cildinizi temizleyin. Ardından dilerseniz cildinizi tonikle silip nemlendiricinizi uygulamayı ihmal etmeyin.

Eğer daha önce  herhangi bir kil maskesi kullanmadıysanız cildinizin küçük bir bölgesine uygulayıp cildinizi gözlemlemenizi, herhangi bir allerjik reaksiyon varsa uygulamamanızı tavsiye ediyorum.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git