Yaşlanmayı Önlemek için 3 Yüz Jimnastiği

Yaşlanmayı Önlemek için 3 Yüz Jimnastiği
16 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.225 kez okundu.

Bugün ki makalemizde son dönemde uzmanlar tarafından üzerine düşülen bir detay olan yaşlanmayı önlemek için 3 yüz jimnastiği konusunda sizleri yüzeysel olarak bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Yaşlılık, genellikle cildin zaman içerisinde çeşitli etkenlere de bağlı olarak değişen şekilde meydana gelen önemli bir hadisedir.

Yüz egzersizleri, cildin altında diri kalmayı sağlayan kan akışını ve vitaminleri harekete geçiriyor ve bu sayede yaşlanmaya karşı en ciddi önlemi sizler almış oluyorsunuz. Yüz jimnastiği, günde sadece 15 dakikanızı ayırarak sizlere çok mükemmel sonuçlar sunuyor. Yapılan araştırmalara göre de etkisini 15 gün içerisinde gösterdiği kanıtlanmış. Şimdi seçenekler üzerinde durma yoluna gidelim.

Yaşlanma Karşıtı 3 Yüz Jimnastiği

1-) Kukla Surat Egzersizi

yuz_jimlastigi_4

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere burun deliklerinizi de etkileyecek olan bu egzersiz ile birlikte yanak kısımlarınızdaki kan akışını ivmeli bir şekilde hızlandırma şansına erişecek, cildin daha sıkı bir hale gelmesine yardımcı olacaksınız. Günde 1 kere 5 sean arka arkaya bu uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz günlük uygulama sayısını arttırma şansına da sahipsiniz.

2-) Gülen Balık Surat Jimnastiği

yuz_jimlastigi_1

Yukarıda görmüş olduğunuz egzersizde ise cildinizin belli bir orana kadar genişlemesini ve gerilmesini sağlıyor. Bu sayede daha diri bir kan akışı ortaya çıkıyor ve cildin çok daha canlı bir görünüme sahip olmasına da yardımcı oluyor diyebiliriz.

3-) Marilyn

yuz_jimlastigi_3

Marilyn Monroe pozu verin. Bu da aslında yüz için son derece önemli bir egzersiz modeli olduğu gibi günümüz cilt bakım uzmanları tarafından çok ciddi bir şekilde öneriler unsurlar arasında yer almaktadır. Bunları kesinlikle aksatmadan günlük olarak uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git