Bu Yaz Floral Desen Çılgınlığıyla Donanın!

Bu Yaz Floral Desen Çılgınlığıyla Donanın!
30 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.556 kez okundu.

Floral desen çılgınlığı 2016 ilkbahar-yaz sezonunda da aldı yürüdü. Gömlekler,  bluzlar, şortlar, etekler, askılılar derken elbiselerdeyse coştukça coşan floral desen tutkusu, artık bayanlarda bir aşk haline geldi desek yanılmış sayılmayız. Zira bu senenin floral efektler taşıyan elbise modelleri öylesine güzel ki, adeta bir mağazaya girdiğinizde hangisini seçeceğiniz konusunda uzun süre dışarı çıkamayacağınıza iddiaya bile girebiliriz.

Hal böyle olunca bizler de bugün floral desenli elbise dosyasını bir kez daha açmak istedik. Bu sene beyaz zemin üzerinde kırmızı gelincikler, pembe fonlardaki bahar dalları,  rüzgar estikçe bayanların bedenlerini saran elbiselerde dalgalanacak olan kırmızı güller, beyaz goncalar, glayörler, mine çiçekleri, İspanyol menekşeleri ve çok dahası hep bu desenler arsında yer almakta. Göz alıcı güzellikte olan  çiçek motiflerinin yanı sıra,  bir de elbiselerin kesimlerinin müthişliği var tabii.

Küçük formlarda feminen hatlı kadın elbiselerden tutunda, yere kadar evaze formda inen maksi boylarda efektif  floral elbiseler, kruvaze yaka formları, önden yırtmaçlı tuvalet edasındaki uzun elbiseler,  kayık yakalı çingene elbisesi şeklinde tasarlanmış omuzları apaçık ortada bırakan elbiseler, askılı elbise modelleri  hep senenin floral desenli elbise modelleri arasında yer almakta. Saydığımız elbise formatlarından bir kısmını günlük hayatınızda giyebileceğiniz gibi, bir kısmını da gece  gezmelerinde de,  abiye kıyafet konusunda gayet rahat kullanabileceksiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken tek nokta,  elbisenin kesimi ve dokusu olacaktır.  Örneğin gece için şifon veya saten dokulu, yere kadar evaze formlarda inen bacak yırtmaç dekolteli, ya da askılı veya kayık yaka uzun dökümlü kollu floral elbiselerden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.  Hele floral elbise modellerinin içinde bir elbise modeli var ki ona bizlerde bayıldık doğrusu. Önden göğüsleri ortada bırakacak dekolteye sahip derin V dekolteli,  kendi kumaşından kalın  kemerli,  yere kadar kloş inen floral efektli elbise modellerine gerçekten sizlerde bayılacaksınız.

Bu tarz elbiseleri bir çok mağazada bulabileceğiniz gibi neredeyse tüm alışveriş sitelerinde de örneklerine rastlayabilirsiniz. (Bershka, Trendyol gibi…)

Floral Desenli Elbise Modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git