Bu yaz pixie saç modelleri ile hafifleyin

Bu yaz pixie saç modelleri ile hafifleyin
26 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.292 kez okundu.

“Kadın güzel  ve seksi olabilmek için illaki uzun saçlı olmalıdır” tabusu artık yavaş yavaş tarihe karışıyor.  Zira içinde bulunduğumuz sene yıllar öncesinin  büyük patlamalarla saç trenlerinin  baş köşesine oturmuş olan pixie saç stylingleri  tekrar trend oldu. 1960 yılı ve sonrasında Hollywood sinema yıldızlarının ve şarkıcılarının en güzel modelini yaptırmak ve sergilemek konusunda yarıştığı pixie saç modelleri,  günümüzde o yılların nostaljik ve bu günlerin karma modelleriyle öyle güzel hatlara kavuştu ki  bayanları en az uzun saçlar kadar seksi gösterebiliyor.

Hatta günümüzde tüm zamanların pixie saç kesimi sentezlerinin birleşimi sayesinde bayanlar daha çok kısa saç modeli seçeneğine bile sahip.  Oldukça kısa ve çekici saç kesimlerinden oluşan pixie saç kesimi için elbette dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar mevcut. İlk olarak pixie saç modelleri saç diplerine oldukça yakın yerlere kadar kısaltıldığından, ince saçlı bayanlarda hoş durmamakta. Zira hacim kazandırılamadığından ince saçlara  göz doldurucu şekiller verilemiyor.Yanı sıra da  kolay hacimlenebilen, kalın telli ve dalgalı saçlarınız varsa şayet pixieler tamda size göre.

Pixie saç şekilleri en çok hangi yüz şekillerine yakışıyor diye soracak olursanız da, tabii ki en çok minyon ve oval yüzlü bayanlara yakışıyor. Fakat  köşeli yüzlü bayanlarda da , sivri yüzlü bayanlarda  da gayet güzel şekilde duran pixie saç modelleri mevcut. İlaveten yüzünüz yuvarlaksa da  uzun kahküllerden ve ileri ya da yukarı tarama biçimlerinden yararlanmalısınız. Ek olarak pastel renklerde,  platin rengi, balyajlı ve kumral rengi saçlarda pixielerin duruşu bir harika.

2016 Pixie Saç Modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git