Yorgun Görünümü Ortadan Kaldıran Makyaj Tüyoları

Yorgun Görünümü Ortadan Kaldıran Makyaj Tüyoları
4 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.012 kez okundu.

Oldukça yoğun geçen günlerde yorulsanız da, doğru makyaj uygulamaları sayesinde yüzünüzdeki yorgun görünümü yok edebilirsiniz.

Yüzde yorgun bir yüz ifadesine neden olan en önemli etmen, göz çevresi. Özellikle de gözlerin fazla yorulmasından sonra ortaya çıkan gözaltı halkalarını örtmek ve daha iyi bir görünüm elde edebilmek için, kapatıcı sürmektense renk eşitleyici kullanarak aradaki renk farkına da dikkat ederek gözaltı halkalarının görünümünü son derece azaltabilirsiniz. Bu arada mor rengin karşıtı olan turuncu rengin bu halkaları kapatmada oldukça başarılı olduğunu da söylemekte yarar var.

Yorgun Görünümü Ortadan Kaldıran Makyaj TüyolarıYüzün yorgun görünmesine neden olan en önemli 2.bölge ise kaşlar. Kaşlarımız yorgun olduğumuz günlerde düşer ve bundan dolayı da daha yaşlı bir görünüme sahip oluruz. Bu yaşlı görünümün önüne geçebilmek içinse, kaş kemiklerine mutlaka aydınlatıcı sürmek gerekir. Ayrıca kaşları kaş kalemleri veya kaş farlarıyla da doldurmak oldukça iyi fikirler arasında.

Ayrıca yorgun olduğunuz günlerde siyah göz kalemleri yerine kahverengi göz kalemleri kullanmak ve bu göz kalemlerini sadece kirpik diplerine uygulamakta yorgunluğu gizleyen önemli detaylar arasında.

Yorgun yüz ifadesini en başarılı şekilde gizleyen makyaj malzemelerinden bir diğeri ise, tahmin edebileceğiniz gibi maskara. Maskara kullanarak kirpiklerin daha uzun ve daha açık görünmesini sağlayabiliriz.

Bunun yanı sıra, gözlerin daha açık ve daha zinde görünmesi için göz pınarlarına aydınlatıcı sürebilirsiniz. Yorgunluktan solmuş görünen cildiniz içinse pembe ya da şeftali tonlarında bir allık kullanmak en iyisi diyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git