Yumuşacık Dudaklar İçin

Yumuşacık Dudaklar İçin
22 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 930 kez okundu.

Cilt bakımı, vücut bakımı, kaş kirpik bakımı var da dudak bakımı olmaz mı. Bir kadının -hatta bence bir insanın- dış görünüşünün en önemli unsurlarından biri dudaklarıdır. Yanağınıza değen dudakların pütür pütür olmasını ya da konuştuğunuz insanın dudaklarında 9 şiddetinde depreme maruz kalmış gibi çatlaklar görmeyi istemeyiz öyle değil mi? Tamam belki abartmış olabilirim ama, dudaklar önemli!

Dudak bakımına başlamamız için gerekli olan ilk malzeme temiz bir diş fırçası. Bu fırça yardımıyla dişlerimizi, pardon dudaklarımızı bir süre fırçalıyoruz. Bu işlem dudaklarımızın ölü derilerden arınmasına yardımcı olacak. Ardından yaklaşık 1 çay kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı toz şeker ekleyip karıştırıyoruz. Eğer dudaklarınız çok kuruysa az miktarda zeytinyağı ilave edebilirsiniz ancak şekerleri eritmeyecek miktarda olmasına özen gösterin çünkü şeker taneciklerinin yok olması peeling etkisini de yok edecektir. Elde ettiğimiz karışımı parmağımız yardımıyla dudaklarımıza dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguluyoruz. 5 dakika kadar beklettiğimiz peelingi yıkayarak yumuşacık dudaklara sahip olabilirsiniz. Eğer karışımınızdan kaldıysa kapalı bir şekilde buz dolabında muhafaza edip bir sonraki gün uygulayabilirsiniz. Dudak peelingi yapmayı da haftalık bakım rutininize eklemeyi ihmal etmeyin lütfen.

Evet, daha yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olduk ancak gün içerisinde bunu muhafaza etmek için nemlendiriciye ihtiyacımız olacak. Bunun için de bal, vazelin ve aktarlardan satın alabileceğiniz lavanta yağına ihtiyacımız var. Ayrıca kozmetik marketlerden satın alabileceğiniz boş minik krem kutuları da gerekli, evinizde daha önceden bitmiş minik bir krem kabınız varsa onu da kullanabilirsiniz elbette.  Krem kabınızın boyutuna göre ortalama 1 çay kaşığı vazelin ve ondan biraz daha az balı iyice karıştırıp, 1-2 damla lavanta yağını ilave ettiğinizde dudak nemlendiriciniz hazır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git